Nahoru

Trajekty do Anglie, Skotska nebo Irska

Trajekt je jednou z mála možností, jak se s vlastním vozidlem dostat do Velké Británie nebo do Irska. Při návštěvě Anglie, Skotska nebo Walesu lze na trase Calais - Folkestone využít také Eurotunnel. Jeho výhodou je rychlost, zvláště v některých frekventovaných časech ale může cesta vyjít dráž.

Doprava trajektem může být efektivnější i v případě, že by pro Vás cesta do Francie znamenala zajížďku, stejně tak pokud se potřebujete dostat až do severní části Anglie.

Trajekty do Anglie

Nejširší nabídka spojů do Anglie je z Francie. Z Calais a Dunkerque se je možné dostat do Doveru, oba spoje jezdí až třicetkrát denně. Cesta z Calais trvá přibližně 90 minut, z Dunkerque je trajekt v Doveru za necelé dvě hodiny.

Do Portsmouthu lze z Francie dojet z Caen, Le Havre, Saint-Malo a Cherbourgu. Z Cherbourgu jezdí trajekty také do anglického Poole, ze Saint-Malo a Roscoffu do Plymouthu.

Z Nizozemska jezdí trajekty do Newcastlu, cesta trvá okolo 16 hodin, ubytování je možné ve dvou až pětilůžkových kajutách na dolní i horní palubě. Při rezervaci si lze standardně objednat kajutu s výhledem na moře, večeři a snídaňový bufet. Kromě toho lze nočním spojem dojet z Rotterdamu do anglického Hullu, délka cesty je podobná jako z Amsterdamu.

V nabídce je i jeden spoj z Belgie, plavba na trase Zeebrugge – Hull trvá zhruba čtrnáct hodin a na výběr je z několika kategorií ubytování.

Do Anglie je možné dojet i ze Španělska. Tato cesta je vhodná hlavně pro řidiče, kteří nechtějí trávit stovky kilometrů za volantem. Ocení ji ale i cestující, kteří se tak po celou dobu budou moct volně pohybovat, relaxovat a strávit noc v pohodlí kajuty. Do britského Portsmouthu jezdí trajekty z Bilbaa a Santanderu, cesta z obou měst trvá necelých 24 hodin.
 

Z Irska se lze do Anglie dostat z Rosslare nebo Dublinu či Dun Laoghaire.

Trajekty do Skotska

Cestovat trajektem lze mezi Skotskem a Severním Irskem. Ze skotského Cairnryanu se je možné dostat do Belfastu a Larne. Do severoirského Larne se lze kromě toho dostat ještě z Troonu. Cesta trvá ve všech případech okolo dvou hodin.

Jak již bylo výše zmíněno, do skotského Newcastlu lze plout z Amsterdamu, v tomto případě se jedná o dlouhý noční spoj.

Trajekty do Irska

Do Irska se lze trajektem jednoduše dostat z Pembroke nebo Fishguardu. Cesta do Rosslare trvá zhruba čtyři hodiny.
Do Rosslare se dostanete též spojem z Francie – z Cherbourg či Roscoffu.  Kromě toho se dá z Holyhead nebo Liverpoolu dojet do Dublinu. Do Corku jezdí ještě trajekty z francouzského Roscoffu, tato cesta trvá zhruba 14 hodin.