Nahoru

Trajekty Chorvatsko

Trajekty do Chorvatska

Do Chorvatska nemusíte jezdit jen na týdenní dovolenou. Zemi lze navštívit i v rámci krátkého výletu. Trajektem můžete dojet do Dubrovníku, Splitu, Stari Gradu a Zadaru. Navíc ceny za trajekty v Chorvatsku jsou velmi příznivé.

Kromě Dubrovníku vyrážejí všechny trajekty z Ancony. Pokud chcete navštívit více chorvatských měst, tak je možné si rezervovat jednosměrný lístek například z Ancony do Zadaru, odtud přejet do Splitu, odkud se vrátíte zpět do Itálie.

Dubrovník

Do jihochorvatského města, které je označováno jako „perla Jadranu“, můžete doplout z italského Bari Cesta trvá zhruba deset hodin a trajekt jezdí několikrát týdně.

Split

Trajektem lze do Splitu dojet z italské Ancony. Plavba po Jaderském moři trvá necelých 12 hodin. Trajekt jezdí několikrát týdně. Pokud nechcete trávit noc na palubě, tak je možná rezervace dvou až čtyřlůžkové kajuty. Přiobjednat si lze kajutu s výhledem na moře a s vlastním sociálním příslušenstvím. Stejně jako na ostatních trajektech je možno cestovat i s osobním vozidlem.

Stari Grad

Do města na ostrově Hvar je možno dojet trajektem z Ancony, který míří do Splitu. Pro plavbu tedy platí i stejné jízdní řády.

Zadar

Do Zadaru jezdí trajekty rovněž dvakrát týdně z italské Ancony, tato cesta trvá cca 6 hodin.