Nahoru

Eurotunnel

Weco-Travel je generálním zástupcem Eurotunnelu v České republice.


 

Eurotunnel představuje alternativu klasické lodní trajektové dopravy z evropského kontinentu do Velké Británie, neboť znamená pro své zákazníky ohromnou úsporu času i nákladů - je nejrychlejším způsobem, jak překonat kanál La Manche.

Na trase Calais - Folkestone a zpět jezdí Eurotunnel:
  • nepřetržitě několikrát za hodinu
  • 365 dní v roce
  • v každé roční době
  • za každého počasí
Doba jízdy je pouze 35 minut (samotná cesta klasickým trajektem z Calais do Doveru trvá kolem 90 minut, tedy téměř třikrát tak dlouho), doporučená doba na check-in 25 minut před odjezdem vlaku - celkem tedy za 1 hodinu se vším všudy jste z Francie v Anglii nebo naopak. 

Doprava Eurotunnelem je velmi pohodlná, v podstatě vůbec nemusíte opustit svůj vůz. Pouze zajedete do speciáního vlaku Eurotunnelu a můžete si během cesty třeba v klidu a pohodlí svého auta přečíst noviny. Z autobusu musí cestující vystoupit.
 

Eurotunnel byl slavnostně otevřen v roce 1994. Jen pro zajímavost, v roce 2006 přepravil více než jeden milion kamionů, více než dva miliony osobních vozů a necelých 68 tisíc autobusů. Lze jím přepravit osobní automobily, caravany, autobusy, motorky, nákladní vozy či kamiony, obytné vozy a další. Eurotunnel propojuje železnice a dálnice Francie a Velké Británie. Skládá se ze tří tunelů (dva pro vlaky Eurotunnelu a prostřední pro údržbu), z nichž každý je dlouhý asi 50 km a které probíhají pod kanálem La Manche. Terminály ve Folkestone a Coquelles přímo navazují na dálniční síť v Anglii a Francii a oba nabízejí cestujícím možnost nákupů či občerstvení.

Ceny osobní přepravy Eurotunnelem se neustále mění dle obsazenosti spojů; cena je vždy platná v okamžiku rezervace.
Mnoho informací v anglickém či francouzském jazyce je samozřejmě také možno nalézt na internetových stránkách Eurotunnelu www.eurotunnel­.com