Nahoru

Archiv novinek

Poznejte krásy Dánska

Chystáte se na výlet na sever Evropy? Chcete se projet na kole po Dánsku, ale zároveň procestovat i další země? Podívejte se na naše tipy, co všechno určitě musíte stihnout a jak se pak dostat ještě mnohem dál.

Dánsko je podle průvodců hlavně zemí ikonického lega a Hanse Christiana Andersena. Nejkrásnější na něm však nejsou barevné kostičky, ale skvělý design a nádherné přírodní scenérie. Hlavní město Dánska, Kodaň, rozhodně stojí za to. Připravte se ale na to, že je zde o něco dráž, než v Česku. Pokud už se do Kodaně vypravíte, doporučujeme absolvovat některou z tzv. Free walking tour s průvodcem, kde se dozvíte spoustu zajímavostí. Určitě si půjčte kolo. Kodaň je poměrně malá a všude se tak díky němu rychle a levně dopravíte. Jestliže máte chuť vydat se někam dál, zkuste se dostat přes Öresundský most do švédského města Malmö. Most je symbolickým spojovníkem dvou odlišných kultur a byla na něm natočena i slavná severská detektivka s názvem „Bron“ (česky „Most“). 

Další místa, která stojí za to navštívit jsou např. Knihovna Royal Library, které se říká Černý diamant, a je postavena v moderní architektuře, Tivoli Park, což je zábavní park plný kolotočů a je nádherný hlavně v noci, Nyhavn – přístav s malebnými domečky, který určitě znáte z fotografií, či pláž Amager Strand s výhledem na již zmiňovaný most vedoucí do Švédska. Pokud se z Dánska rozhodnete vydat dál a jinou cestou než po mostě, doporučujeme jízdu trajektem.

Můžete nasednout na převozní linku Helsingoer – Helsingborg do Švédska. Trajektovou přepravu v severní Evropě zajišťují například tito dopravci: Scandlines – jeden z největších severoevropských dopravců – klíčovouoblastí je trojúhelník mezi Dánskem, Německem a Švédskem, kde firma nabízí nejhustší dopravní síť. Nabízí efektivní a kvalitní služby nejen individuálním klientům, ale i dopravním společnostem. Scandlines zařizují také catering služby, prodej zboží v restauracích a obchodech na palubě a v přístavech.Mezi další společnosti patří Stena Line (např. velice vytížená linka Rostock – Trelleborg), Smyril Line (z Dánska na Faerské ostrovy a Island), DFDS (Dánsko – Norsko, oblíbená trasa z Kodaně do norského Osla). Mezi stěžejní trajektové trasy patří linky z Rostocku do Gedseru a z Puttgardenu do Rodby, ale pozor, zde se jedná o dopravu z Německa do Dánska.

Díky trajektu tak můžete zažít ideální dovolenou, kdy pár dní strávíte v malebném Dánsku a poté se vypravíte dál na sever, kde můžete poznávat krásy dalších skandinávských zemí, jako je Švédsko, Norsko či Finsko. Tak nezapomeňte zabalit teplé oblečení a hurá na výlet!

Zpět na výpis novinek